PIXAR – 30 let animace

Vizuální styl a grafický design výstavy (2019)

 

Výstava Pixar 30 let animace je oficiální putovní expozicí významného studia, které v roce 1995 uvedlo na plátna kin přelomový film Toy Story a přepsalo tak historii animace. Pro expozici, kterou v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě, jsme připravili kompletní balíček – vizuální styl zahrnující grafiku a infografiku výstavy v budově i na budově Holešovického pavilonu, veškeré propagační materiály jako billboardy, plakáty, polepy tramvají a podobně, designu webu, pokračovali jsme u upomínkových předmětů a jako překvapení jsme si navrhli i něco navíc: herní koutky pro děti umístěné přímo v expozici!

Jako hlavní princip vizuálního stylu jsme zvolili znázornění proměny plochy do prostoru. S pomocí písmen a za asistence skic nejznámějších postav z dílny studia jsme dotvořili interiér i exteriér pavilonu, navrhli plakáty, web a to všechno další. Tento koncept vycházel z principu výstavy, která návštěvníkům  představuje cestu od dvojrozměrné skici po trojrozměrný obraz.

Při aplikaci vizuálního stylu jsme úzce spolupracovali s architektonickým studiem ABTSMOLEN, které navrhlo interiér výstavy, to vše v režii produkční české firmy Art Movement a pod přísným dohledem kurátorů samotného studia Disney-PIXAR.

Vyčerpaní, ale šťastní musíme konstatovat, že premiéra tohoto projektu v České republice se nám povedla!

Koncept: Štěpánka Bláhovcová a Tomáš Macek (2019)

www.pixarexhibition.cz
www.abtsmolen.cz/vystava-pixar
 www.artmovement.cz