SITMP

koncept vizuálního stylu

 

SITMP (Správa informačních technologií města Plzně) je veřejná organizace zajištující IT podporu a infrastrukturu úřadům, školám a organizacím města Plzeň. Sestává z mnoha oddělení, která mají na starosti velmi různé projekty: jedno zajišťuje plynulý chod městských úřadů, další pořádá kurzy pro děti, jiné organizuje veřejné akce.

Organizace potřebovala nova ucelenou vizuální identitu, která by jasně a přitom jednoduše dala najevo, že jednotlivá oddělení jsou její součástí, a zároveň by umožnila každému oddělení fungovat samostatně, aniž by vizuálně ztratilo na příslušnosti k celé organizaci.

Správa informačních technologií se věnuje chytrým a jednoduchým řešením. Jako symbol jsem tedy pro ni zvolila známý hlavolam – kostku sestávající z rozdílných dynamických geometrických tvarů. Každý tvar je jedno oddělení, stojí a funguje sám o sobě. A když se spojí dohromady jediným správným způsobem, vytvoří tvar dokonalé krychle, symbol pevné a kompaktní organizace.

Rozpracování tohoto konceptu do komplexního vizuálního stylu a všech jeho dalších aplikací skvěle realizoval Dima Strapchev. To vše pod křídly marketingové organizace ON Rudolf.

Spolupráce: ON Rudolf, Dima Strapchev

Výzkum, podklady, produkce: ON Rudolf
Koncept: Štěpánka Bláhovcová
Realizace: Dima Strapchev
(2019)

www.sitmp.cz
www.dimastrapchev.com/portfolio/project/sit
 www.onrudolf.com